Gramozi humbet në shtëpi ndaj Maliqit

Skuadra kolonjare e Gramozit ka zhgënjyer dy sërish. Kësaj rradhe ndaj Maliqit.

Edhe pse takimi u luajt në stadiumin e Gramozit në Ersekë përsëri skuadra nuk arriti të gjente dot fitoren.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 1:3 për Maliqin

Pavarësisht humbjes skuadra e Gramozit deri ne minuten e 70' ka qene 1- 0 ,goli i shenuar nga Mete me nje super gol mbrenda zones duke shtangur portjerin Lametllarin,por skuadra e gramozit humbet edhe rastin me te mire ne min e 34' nga pika e bardhe,dhe do te jete Mete qe shperdoron duke mos cuar topin ne rjet.,dhe ne min e 40' jane miqte qe fitojne nga pika e bardhe,dhe eshte sulmuesi XAKA  qe godet por ben .mrekulline portjeri Jace duke e pritur.Mbyllet edhe pjesa e pare, me rezultatin 1-0 per vendasit

Pjesa e dyte" Nis perseri mire per kolonjaret duke e zhvendosur lojen  tek porta mike por nuk gjejne qetesin e duhur,por e vecanta ne kete takim ishte gjykimi skandaloz te treshes nga Tirana me kryesor Albert Doda  ku perdori te gjithe arsenalin e tij te gjykimit per ti dhene fitore skuadres te Maliqit,ku u shenuan tre gola ne min e 70 '  83' Xaka, dhe Isufi 79'.

Por  desha te pyesnja Institucioni e futbollit prane F.SH.F .SI KA MUNDESI NE TRE NDESHJET E FUNDIT QE KA ZHVILLUAR SKUADRA E GRAMOZIT KANE GJYKUAR  TRESHE NGA TIRANA?/A.Aliko